Preskočiť na obsah

Veľkonočné prianie

Zverejnené 6.4.2023.

Kategória

Milí spoluobčania,

jar patrí medzi jedno z najkrajších ročných období a veľkonočné sviatky sú nepochybne najkrajším sviatkom tohto ročného obdobia. Sú symbolom znovuzrodenia, plodnosti, obdobím, keď máme možnosť intenzívne pozorovať tajomstvo prebúdzajúcej sa k životu prírody okolo nás, rozkvitanie kvetov, pučanie stromov či ranný vtáčí spev. Predovšetkým sú však sviatkami duchovného pokoja a harmónie. Aj to je dôvod, prečo si aj v súčasnej modernej dobe udržali svoje stále miesto v našich životoch.

Mnohí z Vás sa štyridsať dní pripravovali na vyvrcholenie najdôležitejšieho cirkevného sviatku v roku. Bol to čas odopierania a prehodnocovania, ktorým však prechádzame vzhľadom k mimoriadnemu a nečakanému dianiu v našej spoločnosti v súčasnosti všetci. Mnohým toto obdobie prinieslo viacero dôležitých pochopení o sebe, ale aj ľuďoch naokolo. Uvedomili sme si hodnoty, na ktorých skutočne záleží a na ktorých nie..

Milí spoluobčania, prajem vám v mene svojom, v mene obecného zastupiteľstva i v mene pracovníkov Obecného úradu, hlboké prežívanie Veľkonočného tajomstva – smrti a zmŕtvychvstania nášho Pána Ježiša Krista a pravú veľkonočnú radosť.

Prajeme vám, aby ste Veľkú noc strávili v kruhu svojich najbližších, aby tieto dni boli naplnené radosťou, láskou, pohodou, oddychom, jednoducho všetkými tými pozitívnymi emóciami, ktoré k veľkonočným sviatkom patria.

Váš starosta